اداره کاشمر

الف)اهم فعالیتهای های اداری  اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی کاشمر :

1-     تعامل وهمکاری با کلیه کشاورزان و مستآجرین طرف قرارداد آستان قدس رضوی در کلیه مزارع موقوفه.
2-     تغییر محل و لایروبی چاههای عمیق و قناتهایی که آستان قدس رضوی در آن سهم دارد به منظور شکوفایی کشاورزی واشتغالزایی در منطقه .
3-     پیگیری صدور مجوز حفاری تغییرمحل لایروبی چاههای عمیق و غیره توسط اداره آبیاری .
4-     حفظ وحراست از اراضی موقوفه در کلیه مزارع .
5-     جلوگیری از تصرف اراضی موقوفه توسط افراد سود جو .
6-      شناسایی اراضی مشاعی موقوفه که تاکنون بهر دلیل شناسایی نگردیده ودر تصرف موقوفه نمی باشد.
7-     برگزاری جلسه با همکاری فرمانداری وسایر مسولین محلی برای کشاورزان اصلاحات ارضی که تاکنون تمکین ننموده اند و تعامل با مسولین محلی .
8-     ابلاغ به موقع به مستاجرین جهت پرداخت حقوقات موقوفه .
9-     شناسایی اراضی محدوده شهر و روستا که متعلق به موقوفه میباشد و تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی ورزشی بهداشتی و غیره با عنایت به نیاز شهر و روستا وتهییه نقشه مربوطه با هماهنگی و همکاری اداره محترم نقشه برداری .
10-انتقال درخواست متقاضیان واگذاری قطعات مسکونی کشاورزی بهداشتی – ورزشی و غیره از طریق اتوماسیون اداری به مدیریت محترم املاک آستان قدس رضوی به منظور صدور دستور اقدام مقتضی .
11-همکاری با کارشناس کمیسون محترم نر خگذاری آستان قدس رضوی به منظور تعیین میزان حق تقدیمی و مال الاجاره سالیانه اراضی مسکونی تجاری بهداشتی فرهنگی وغیره اراضی موقوفه .
12-اعلام به مدیریت محترم املاک آستان قدس مزارع و مستاجرینی که مدت اجاره آنها به اتمام رسیده به منظور اعزام هیئت کارشناسی و تعیین مال الاجاره سالیانه و تنظیم قرارداد .
ب)اهم فعالیتهای های فرهنگی  اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی   کاشمر :
1-   برگزاری جلسه با هماهنگی مدیریت محترم املاک با اداره محترم تبلیغات اسلامی و مناسبتهای ویژه  اداره محترم علوم قرآنی وحدیث آستان قدس رضوی جهت برنامه ریزی اعیاد و سوگواری ها در شهر وروستاهایی که ششدانگ اراضی آن متعلق به آستان قدس رضوی می باشد و یا زارعین اصلاحات ارضی که تمکین ننموده اند  .
2-     برگزاری محفل انس با قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان با هماهنگی اداره محترم علوم قرآنی و حدیث آستان قدس رضوی در شهرهایی که اراضی آن متعلق به موقوفه می باشد و اهالی متقاضی برگزاری می باشند .
3-     اعزام روحانی ومداح در دهه اول محرم و دهه آخر صفر توسط اداره محترم تبلیغات اسلامی  ومناسبتهای ویژه با هماهنگی این اداره .
4-     اعزام روحانی ومداح در اعیاد شعبانیه و ولادت باسعادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا     علیه آلا ف تهیت و ثناء توسط اداره محترم تبلیغات اسلامی و مناسبتهای ویژه آستان قدس رضوی  .
5-     اهداء قرآن مجید وکتب ادعیه و پوستر وعکس توسط شورای عالی فرهنگی در ایام دهه کرامت به اهالی شهر وروستاهایی که ششدانگ اراضی آن متعلق به آستان قدس رضوی میباشد و اختصاص مبلغی بابت هزینه های مربوطه .
6-     اهداء قرآن و مفاتیح و نهج البلاغه و سایر کتب ادعیه توسط اداره محترم علوم قرآن وحدیث آستان قدس رضوی جهت روستاهایی که اراضی آن متعلق به موقوفه می باشد .
7-     برگزاری جشن در دهه کرامت و اهداء بسته بندی متبرک در شهرها وروستاهای حوزه استحفاظی  .
8-        برگزاری کلاسهای مهد قرآن با هماهنگی اداره محترم علوم قرآن و حدیث آستان قدس رضوی در روستاهایی که ششدانگ اراضی آن متعلق به موقوفه است  .
9-        برگزاری کلاس تجوید و قرائت و حفظ در فصل تابستان در ایام فراغت  با هماهنگی اداره محترم علوم قران وحدیث آستان قدس رضوی .
10-   اهداء البسه توسط موسسه امداد آستان قدس رضوی و تقسیم آن توسط این اداره بین ر وستاها و شهرهایی که ششدانگ اراضی آن متعلق به موقوفه می باشد در جشن نیکوکاری  .
 
آدرس اداره املاک کاشمر : خیابان پانزده خرداد نبش 15 خرداد 7 و تلفن های پاسخگویی از ساعت 7 صبح لغایت 7 بعدازظهر
 تلفن تماس :
 

 کد شهرستان0532           8222028   -       8245828 

 
منوی اصلی
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3868
تعداد بازديد کنندگان سايت: 272386831 تعداد بازديد زيرپورتال: 142715 اين زيرپورتال امروز: 39 سایت در امروز: 24259 اين صفحه امروز: 2